Haberler
Haberler
 
08.07.2020 -  YÜKSEK SENSİTİVE COVID-19 REAL TİME PCR KİTİ - 80 DAKİKA
 
SARS-Cov2 virüsünün neden olduğu ve COVID-19 olarak isimlendirilen hastalık şu an dünyada ciddi bir salgına neden olmuş ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanmıştır. Firmamız COVID-19 etkeni olan virüsü %100 duyarlı ve %100 özgül olarak tespit eden ve 80 dakika içinde sonuç verebilen CE onaylı COVID-19 Real Time PCR Kiti üretti.
Kitin hassasiyeti (Limit of Detection=LOD) 1-10 kopya/reaksiyondur.
 
Firmamız ayrıca zarflı ve zarfsız virüslerin inaktive bir şekilde taşınması amacıyla kullanılabilecek Virüs İnaktivasyon Solüsyonu ve yüksek hassasiyette (1-10 kopya/ml) virüs RNA'sını 25 dk içinde ekstrakte eden, spin kolon ve/veya fenol/kloroform'a ihtiyaç duymayan Viral RNA Ekstraksiyon kiti de üretti.
 
Tüm bu ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linke bakınız.
 
 
 
 
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________
 
 
07.01.2020 - MEDLAB 2020
 
Firmamız, bu yıl Dubai'de 3-6 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan MEDLAB'a katılıyor. Z3.C19 nolu standımızda ziyaretinizi bekliyoruz.
 
Gerekli bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
 
 
 
 
______________________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
25.07.2019 - SMA PLUS TARAMA KİTİ
 
Dünyanın en hızlı SMA Tarama Kitini ürettik.
 
SMA Plus Tarama Kiti ile hem yetişkinlerden hem de yeni doğanlardan hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde SMA taraması yapabilirsiniz. Geliştirdiğimiz özel SMA Plus Software yardımıyla sonuçları pratik bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıntılı ürün listesi için lütfen tıklayın.
 
Ayrıca yeni doğanlara özel geliştirdiğimiz SNP DBS DNA İzolasyon Kiti sayesinde Guthrie kağıdından sorunsuz ve pratik bir şekilde DNA izolasyonu yapabilirsiniz.  
 
 
 
 
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
13.03.2019 - 2019 APHL NEWBORN SCREENING SEMPOZYUMU
 
Firmamız, bu yıl Chicago'da  7-10 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan APHL Newborn Screening and Genetic Testing Sempozyumuna katılıyor. 318 nolu standımızda ziyaretinizi bekliyoruz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
ADVANTAGES OF SMA PLUS SCREENING KIT
 
  • Aim of the kit is giving the chance of early detection of carrier and homozygous SMN1 & NAIP within 70 minutes from blood and 85 minutes from DBS, which could meet the need of screening in the newborn babies and premarital couples rapidly and easily. By this way, it will be possible to provide early treatment and protection from neuronal loss seen within the first six months in infants with SMA. 
 
  • When SMN1 carrier infants are detected in the newborn screening program, their parents could be enrolled to pre-pregnancy screening. All identified carrier’s parents should be referred to follow-up genetic counseling for a discussion of risk to the fetus or future pregnancies.
 
  • Identification of all carrier newborn babies and their carrier parents will reduce the burden of medical expenses for SMA diseases on the national budget. Prenatal and pre-implantation genetic diagnosis should be offered to the carrier couples. It gives the opportunity to decrease the number of SMA patients and treatment costs.
 
  • It is also possible to detect the compound heterozygous for SMN1. The detected carriers with one deleted SMN1 allele will be sequenced to define whether or not the other allele is containing subtle intragenic mutations. By the way, the potential patients will be explored for SMA disease.
 
  • Many studies have suggested that SMA patients with a deletion in NAIP show more-severe symptoms, but the direct role of NAIP has not been fully investigated.
 
  • Detection of NAIP deletions, homozygous and/or carrier provides early warning about the deleterious effects on the neurological diseases.
______________________________________________________________________________________________________________ 
 
01.02.2019 - MEDLAB 2019
 
Firmamız, bu yıl Dubai'de 4-7 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan MEDLAB'a katılıyor. Z3.A10 nolu standımızda ziyaretinizi bekliyoruz.
 
Gerekli bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________  
 
01.10.2018  -      ASHG 2018' DE BULUSALIM
 
Firmamız,  bu yıl San Diego'da , 17-19 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan American Society of Human Genetics kongresine katılıyor.
1245 nolu standımızda ziyaretinizi bekliyoruz.
 
Detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayın.
 
 
 
 
  
  
 __________________________________________________________________________________________________
 
  
04.02.2018    -      SMA TARAMA KİTİ
 
Kullanım ile maliyet açısından büyük yenilikler içeren ve toplam 1 saat içinde sonuç veren SMA Tarama Kitimiz Habertürk'ün haberine konu oldu.  Detaylar için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SNP Biyoteknoloji
Araştırma Geliştirme ve Üretim Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
Üniversiteler Mah. 1596. Cad. 1. Ar-Ge Binası No: 97 Zemin Kat Ofis No: 10 Beytepe - Çankaya / ANKARA
Tel: 312 299 23 28 • Fax: 312 299 23 48